תחרות כתיבה | הַגְּזֻזְטְרָה

המסע להר פוג'י

דור דקל

אתר העלייה לרגל:

הר פוג'י.

איפה האתר נמצא?

פוג'י, יפן.

מדוע האתר מקודש, ולמי?

האתר מקודש לדת היפנית, השינטו. הם מאמינים שההר הוא ישות משל עצמו, שההר הוא אל (ממין נקבה!).הר השינטו הוא גם הר געש פעיל, ולכן בנו הרבה מקדשים סביבו, כדי להרגיע אותו.

הטקסט

היי, קוראים לי עומר, ואני בן 25. לפני ארבעה חודשים השתחררתי מתפקידי כטייס בחיל האוויר. לפני חודשיים, חברי הטוב יואב התקשר אליי. הוא סיפר לי שהוא ראה סדרה בטלוויזיה על טיול ביפן, והתלהב. הוא החליט שהוא יוצא לטייל שם, והזמין אותי. מאחר שלדעתי יפן היא מדינה מדהימה, נעניתי להזמנתו והצטרפתי אליו.
אחרי הרבה תכנונים, שלשום טסנו ליפן. נחתנו בשדה תעופה בטוקיו. רוב הטיול שלנו היה אמור להיות בטוקיו, אך הרעש והצפיפות שם גורמים לנו לרצות קצת שקט. לכן, נסענו ברכבת הקליע לפוג'י, יישוב השוכן דרומית-מערבית לטוקיו, במרחק 108 ק"מ.
הגענו בסביבות 12:00 בצהריים. הדבר הראשון שרואים כשמגיעים לפוג'י הוא את הר פוג'י. הר עצום, המתנשא לגובה של כ-3700 מטרים! אנו יוצאים עכשיו מתחנת הרכבת, ומחפשים את טדה, שהוא מדריך טיולים שהזמנתי מבעוד מועד. דיברנו קצת, אך אקצר בשבילכם ואומר לכם שהוא סיפר לנו שיש נקודת תצפית יפה שממנה אפשר לראות את ההר ברוב הדרו. אני חושב שזה רעיון טוב, ויואב מסכים איתי. לכן, לקחנו מונית שתביא אותנו למרגלות נקודת התצפית, שם מתברר לנו שצריך לעלות די הרבה מדרגות כדי להגיע לנקודת התצפית. לי אין בעיה לעלות את המדרגות, אך יואב חולה באסטמה, ולכן אני שואל אותו :"אתה יכול לעלות את המדרגות?". הוא עונה לי שכן, ולכן אנו מתחילים לעלות במדרגות. בערך באמצע הדרך, יואב מתחיל להשתעל. מיד אני מבין שכנראה יש לו התקף אסטמה, ולכן אני עוזר לו, ומוציא בשבילו את המשאף. הוא לוקח שתי נשימות ארוכות, והשיעולים שוככים. אני פונה אליו: "שמע, אתה לא יכול להמשיך!". הוא עונה לי: "אבל אני רוצה לעלות! כל עוד אני עם משאף ביד, לא יקרה כלום!". אני לא מוכן לקחת סיכון, ולכן אנו יורדים בחזרה למונית. כבר מתחיל להחשיך. אני מבקש מהנהג לקחת אותנו לבית קפה בסביבה. אנו שותים סאקה, המשקה המקומי. אנו נשארים שם כחצי שעה, ואז מתחילים ללכת לכיוון המלון שהזמנתי לנו, מכיוון שכבר מאוחר בלילה. מחר יהיה יום עמוס!

דור דקל