תחרות כתיבה | הַגְּזֻזְטְרָה

המסע למקדש

אליהכונ

אתר העלייה לרגל:

מקדש זאוס באולימפיה

איפה האתר נמצא?

אולימפיה שביוון

מדוע האתר מקודש, ולמי?

האתר מקודש לזאוס אל הברקים והסופות היווני כי אנשי יוון החליטו שהם רוצים להקים לכבודו מקדש.

הטקסט

יומני היקר
במשך שבועיים הלכתי וסוף סוף הגעתי ליעדי אבל בעצם אולי עדיף שאספר את הסיפור מהתחלה, הסיפור מתחיל לפני 10 שנים כשהייתי בן 9 וחצי חבר של אבי חזר מטיול במקדש המהולל של זאוס באולימפיה וסיפר לכל מי שהסכים להקשיב כמה מדהים המקדש וכמה יפה הוא.
מאז הצבתי לעצמי כמטרה להגיע למקדש ולחזות ביופיו במו עיניי חסכתי כסף בסתר ולא גיליתי אפילו לך פן מישהו יציץ בך הצצה ויגלה את הסוד. ואם מעניין אותך איך חסכתי את הכסף המצאתי תפקיד חדש והוצאתי את חיות המחמד של אנשים לטיול דוגסטר היה השם שנתתי לתפקיד כשחשבתי על הרעיון הייתי בטוח שזה יהיה להיט בעתיד אבל לפי כמות הגללים שהייתי צריך להוריד מעצמי במקלחת שנראה לי ששברה שיא בתור המקלחת הכי ארוכה בהיסטוריה (5 שעות ו-12 דקות). אוף!!! שוב סטיתי מהנושא הנקודה היא שאין סיכוי שזה יתפוס בעתיד, בקיצור רק לפני שבועיים גמרתי לחסוך כסף קניתי עגלה אם סוס מסוחר נודד ויצאתי לדרך.
גם הדרך לא הייתה פשוטה. ביום השני במסע החלטתי לקצר את הדרך ולחתוך דרך היער וזאת הייתה הטעות הראשונה שלי. בעודי רוכב ביער תקפה אותי לפתע עייפות, עצרתי את סוסי קשרתי אותו לעץ ונרדמתי. כשהתעוררתי הדבר הראשון שראיתי היה זוג עיניים כחולות. בתחילה חשבתי שזה סוסי אך נזכרתי שעיניי סוסי חומות ושהיצור שמולי הוא לא אחר מנמר! אך הנמר לא תקף אותי מפני שהיה שבע לאחר שאכל את סוסי! בלי לחשוב פעמיים ברחתי! עכשיו כשאני חושב על זה יכול להיות שהגזמתי אם סימני הקריאה. טוב איפה הייתי אה כן ברחתי משם מהר ככל שיכולתי לבסוף העזתי להסתכל לאחור וגיליתי לשמחתי שהנמר לא רודף אחרי. אך בזמן שהסתכלתי לאחור נתקלתי ברשת של קורי עכביש שנמרחו על פני וגופי אבל לא היו לי בגדים להחלפה כי שכחתי את התיק כשברחתי מהנמר. כך המשכתי ללכת ביער עד שלבסוף הגעתי למקדש ולמרות כל מה שעברתי זה היה שווה את זה.

אליהכונ