תחרות כתיבה | הַגְּזֻזְטְרָה

העלייה לאורקל:

אביה

אתר העלייה לרגל:

מקדש אפולו

איפה האתר נמצא?

דלפי, יוון

מדוע האתר מקודש, ולמי?

האתר מקודש ליוונים מכיוון שלפי הדת שלהם זה המקום שבו נמצאת האורקל שהיא הנביאה של אפולו (אל הנבואה, השמש, המוזיקה וכו'...)

הטקסט

זאת תמיד הייתה עובדה ידועה, מי שהולך למקדש אפולו ופוגש את האורקל (הכוהנת) יקבל נבואה שתענה על שאלותיו ותדריך אותו אל עתיד טוב יותר. אני אף פעם לא האמנתי לשמועה הזאת ולכן החלטתי לבדוק בעצמי האם זה נכון או סתם אמונה טפלה.
המסע אל המקדש היה פשוט ביותר ונהניתי במיוחד מהנוף שהשרה עלי תחושת רוגע, כשהגעתי אל המקדש ביקשתי מין אחד הכוהנים שהיו בכניסה לספר לי מעט על המקום והאורקל וזה מה שהוא סיפר:
"האל אפולו הקים את המקדש על מנת שמאמינים יוכלו להתייעץ עימו ביותר קלות. בתור אחראית על המקדש והאחת אשר תעביר את נבואותיו למאמינים הוא מינה את האורקל הראשונה, היא הייתה הבחורה היפה ביותר באזור ויש האומרים שהייתה גם אהובתו של אפולו, האורקל מתנזרת מין העולם החיצון ומתגוררת בתחתית המקדש ובתמורה האורקל נשארת בחיים ושומרת על צעירותה עד שאורקל אחרת מגיעה ומחליפה אותה בתפקידה"
דברי הכוהן סיקרנו אותי ולכן ירדתי בעצמי אל תחתית המקדש לפגוש את הבחורה הפלאית הזאת, בתחתית המקדש היה חדר אחד גדול ובסופו ישבה הנערה היפיפייה ביותר שאי פעם ראיתי. כאשר נעמדתי מולה היא חייכה לעברי ושאלה מהו רצוני, באותו הרגע פרחו מראשי כל השאלות שרציתי לשאול כדי לדעת האם היא באמת חוזה עתידות או זיוף ולא ידעתי מה לענות. היא הביטה בי כאילו היא יודעת מה אני חושב ואמרה "עברת דרך ארוכה בשביל להגיע לכאן לכן אספר לך מה יקרה בעתידך:
בעוד מספר שנים תפגוש בחורה עדינת נפש ויפת מראה היא תהיה אשתך ויהיו לכם תאומים"
בהתחלה לא האמנתי לה אך לאחר שלוש שנים נפגשתי עם רונית ועכשיו אנחנו נשואים באושר גדול ותאומים בדרך. ומאז אני הולך כול שנה אל המקדש להיפגש עם ידידתי החדשה האורקל ושואל על מה שאני לא בטוח לגביו ולשמוע נבואה חדשה.
לסיכום אני ממליץ בחום ללכת לבקר אותה ביוון, ואם אתם לא מאמינים לסיפור שלי תיבדקו בעצמכם.
נ"ב
לפי האורקל הקורונה תיגמר בעוד שנה 😉

אביה