תחרות כתיבה | הַגְּזֻזְטְרָה

יומנו של אהוד

לביא נא-אור

אתר העלייה לרגל:

בית המקדש

איפה האתר נמצא?

בירושלים

מדוע האתר מקודש, ולמי?

האתר קדוש כי הוא הבית של ה' בית המקדש נחרב ונבנה פעמיים
והוא קדוש ליהודים

הטקסט

ג'תש"ץ 11 יום לחודש ניסן
יומני היקר שלום
אני מתרגש. אנחנו עולים לרגל! לירושלים! לבית המקדש! אנחנו נחגוג את הפסח בבית המקדש. אני אהיה שם פעם ראשונה מאז הבר מצווה. אמא אמרה ללכת לישון מוקדם כי אנחנו יוצאים מחר השכם בבוקר. אמא אומרת שזו הליכה של שני ימים. אני ממש מצפה להגיע לשם. ההורים שלי עשו את כל ההכנות. הם שכרו חמור ועגלה קטנה בשביל כל הדברים שנצטרך בירושלים.
אמא צועקת ללכת לישון.

ג'תש"ץ 12 יום לחודש ניסן

יומני היקר שלום
יצאנו לדרך! היום בבוקר! אבא שלי העיר אותי בזריחה. מיד אחרי תפילה וארוחה, יצאנו לדרך אבא אמא ואני. אבא הוביל אותנו בדרכים נוחות. בנוף יפה ומיוחד. בזמן ההליכה אבא הסביר לי על הכוהנים ותפקידם בבית המקדש. על הקורבנות. ובעיקר על קורבן פסח ויציאת מצרים. מעניין אם זה שאני עכשיו בר מצווה ישנה משהו!
כשהשמש היתה גבוהה בשמיים עצרנו להפסקה קצרה. בחלק השני של ההליכה ראיתי פרחים חדשים וגם בז שתופס עכבר. בערב הקמנו מחנה מתחת לכמה עצים. יש לי פרפרים בבטן, מחר נראה את ירושלים! .

30 לספירה 13 יום לחודש ניסן
יומני היקר שלום
התעוררנו לציוץ הציפורים. אחרי שהתפללנו ואכלנו יצאנו לדרך. אבא הסביר לנו על הפרחים והציפורים. אני לא הפסקתי לחשוב על כך שאני, אהוד, נער הבר מצווה אראה את בית המקדש!. הסתכלתי מסביב וחיפשתי את ירושלים. פתאום חלף צבי על אחד ההרים. והבנתי שאנחנו מתקרבים לירושלים. אמרתי את זה לאבא והוא אמר לי שאני צודק.
אחרי הפסקת הצהריים החלטנו לטפס על הר שאבא אמר שיש ממנו נוף אדיר. הגענו לפסגה מתנשפים ממאמץ. הסתכלתי על הנוף. הוא היה יפיפה. הבנתי למה אבא רצה שנעלה. ראינו מהפסגה את ירושלים והמקדש, איזה מחזה! לא היו לי מילים. הייתי מאושר. המאמץ היה שווה!
הגענו לשערי ירושלים ממש בשקיעה. החלטנו להשאיר לישון בחוץ עם עוד כמה משפחות שהתאספו שם. מחר בבוקר אשאל אם יהיה לי תפקיד מיוחד בחג.
מחר ניכנס לירושלים!!!!!!!!!!!!!!

לביא נא-אור