תחרות כתיבה | הַגְּזֻזְטְרָה

מקדש הלוטוס

ליבי לזר

אתר העלייה לרגל:

מקדש הלוטוס

איפה האתר נמצא?

דלהי, הודו

מדוע האתר מקודש, ולמי?

האתר מקודש לדת הבהאית והוא נחשב בעיניהם " מקדש האם של תת היבשת ההודית" זאת אומרת המקדש ממנו כל המקדשים יצאו- אמצע כל התת יבשת.

הטקסט

שלומות, יומן יקר
זהו היום ה18 במסענו, אם לא יקרה דבר, מחר נגיע! אם להיות כנה אני כבר לא כל כך מצפה לזה, חם לי ועד כמה שהמקדש הזה יפה או חשוב הוא לא יכול להיות יפה וחשוב עד כדי כך שהוא יהיה שווה להידחס 19 משפחות עם 9 תינוקות צווחים לתוך מטוס זעיר ל9 ימים ואז ללכת עוד 10 ימים כי הכול חייב להיות לפי המספרים הקדושים- 9 ו19. הייתי מתלוננת על כל זאת מזמן אם לא הייתה לי את אמל. אמל היא ילדה שהכרתי לפני יומיים, היא יפה מאוד ונחמדה עד אין קץ ועם השיער השחור הארוך, הפנים העגולות והעיניים הכחולות אנחנו נראות ממש כמו אחיות! טוב, מחשיך ואמא קוראת לי ... לילה טוב.

שלום יומן
נתקענו על גבול דלהי וכנראה נצטרך לחכות עוד הרבה זמן משום שאם לצטט " יש כנס של תיירים". אז אין מה לעשות, כנראה אין סיכוי שנראה את מקדשנו הרם היום. מוזר איך דווקא כשלא ניתן לראות מקום כלשהו, גם אם לא רצית אותו אתה תרצה אותו עכשיו, בכל מאודך. עברתי דרך ואני משתוקקת לראות תוצאות ועכשיו! אני בכל זאת מאמינה כמו כולם ולא אהיה מוכנה לוותר! נתאחד כולנו ונדבר עם השומרים והם יתנו לנו להיכנס! עכשיו צהריים ואני נשבעת בהן צדקי שאנו ניכנס עד חצות! אז להתראות יומן, זמן לעבוד!

יומני היקר
בעוד חמש דקות חצות ואנו לא מצליחים להיכנס, אנחנו ממשיכים לנסות אבל כבר איבדתי תקווה. אין לי משהו אחר לכתוב, רק רציתי שתדע.
להתראות .

יומני היקר
הצלחנו! עכשיו חצות ואנחנו בדלהי! נכנסנו חצי דקה לפני שגזר הדין הגיע! ואני מבטיחה שלא תצליח לנחש איך... טוב אני אגיד- מסתבר שאמל היתה בקבוצת התיירים והיא שכנעה את השומרים להכניס אותנו! כולם רוקדים מסביב למקדש והוא יפה מעבר לכל דמיון, אני לוקחת בחזרה כל מה שאמרתי אתמול. אני לא מעזה להתקרב. נרטב הדף אז אתה כנראה יכול לנחש שאני בוכה... מרוב שמחה כמובן. אז להתראות יומן!

ליבי לזר