תחרות כתיבה | הַגְּזֻזְטְרָה

צוק השמיים

ליהיא והיידי וינברגר

אתר העלייה לרגל:

צוק השמיים

איפה האתר נמצא?

בארץ קרה , בגג העולם.

מדוע האתר מקודש, ולמי?

האתר מקודש לעם ההוניים , לפי האגדה מגיעים אליו כדי להירפא ממחלות קשות וחוזרים בריאים.

הטקסט

אופליה הרימה ידה לעבר נקודת אחיזה קרובה, מפנה את ראשה למטה מגששת בעיניה לתחתית ההר. המחשבה על הדרך שעשתה נסכה בה השתאות .היא מוקפת ביריעה אין סופית של עננים לבנים כשלג .מרגישה בליבה שבכל ענן קץ הייסורים של בריאה שונה. צבעו של ההר חום ברונזה ,המרקם שלו היה מחוספס , גבשושי ,עוקצני וכל אחיזה פוצעת את ידיה. גובהו כ 3,000 מטר לפחות והוא משתרע על 30,000 קילומטר . ההתבוננות אל ההר הייתה חוויה אקסטטית ועוצרת נשימה. כל הסיפורים שאופליה שמעה אינם משתווים לתחושה המיסטית הבלתי מוסברת שחשה בהביטה על הנוף השמימי.

גופה חבול , עטוף בשריטות ,צורב מכאב שמאיים לשים קץ למטרתה. היא נזכרה בסיבה שהגיעה לכאן ,ביום שני שהלכה ברחובות הכפר ראתה התכנסות של אנשים שעמדו עם לסתות שנפערו מעצמן למראהו של הואה גיגוואן שנירפא מחלתו הקשה .הוא סיפר בהתלהבות על מסעו למקום שכונה צוק השמיים , הוא תיאר מסע של מספר שבועות שהצריך מימנו להפגין נחישות וכוח רצון ובסופו נרפא ממחלתו .שהגיע לפסגה הרגיש שבורח בידי מגע אלים רך. ולא נותר בגופו כל זכר לסבל שעבר .בעודו מספר לכפר על תהליך ההתפקחות שעבר עיניו נצצו כקרן אור בשעת דמדומים.

נשימותיה של אופליה נעשו כבדות בחודש האחרון מצבה הבריאותי הידרדר , כבר שנתיים היא לוקה בלוקמיה מאז שבעלה נהרג במלחמת האופיום הראשונה .מאז מותו היא רצוצה ואינה מצליחה לאחות את השברים. היא מרגישה כה בודדה עד כדי כך שכל החלקים בגופה מתנתקים ,זה מזה ומתפוררים לריק חסר משמעות. היא בודדה כל כך עד שהיא צריכה לצרוח כדי לוודא שהיא עדיין קיימת. הטיפוס היה ארוך מכפי שציפתה, מרומי הצוק נראו במרחק נגיעה עוד מאמץ אחרון והיא שם .הטיפוס נעשה קל יותר לא היה ניתן לומר האם אכן פחת הקושי הפיזי או שמה היה זה פרי דמיונה. היא שקעה ברפיון חושים ולרגע איבדה שיוון משקל, ידיה איבדו אחיזה וגופה נשמט אחורנית כעלה בסתיו

ליהיא והיידי וינברגר